کولر هایسنس

کارایی و عملکرد سیستم های تهویه مطبوع

تعاریف زیادی در مورد سیستم های تهویه مطبوع مطرح شده است و هرکدام از یک دیدگاه خاصی به بررسی سیستم های تهویه مطبوع پرداخته اند در این مقاله از سری مقالات فروشگاه کولر هایسنس قصد داریم به صورت مجزا وارد مباحث سیستم های تهویه مطبوع شویم و قدم به قدم به تشریح آن بپردازیم.و به سوالاتی مانند مفهوم تهویه مطبوع چیسیت؟از سیستم های تهویه مطبوع در چه مکانها و مواردی مورد استفاده قرار میگیرد؟ پاسخ دهیم، همراه ما باشید.

مفهوم سیستم تهویه مطبوع

تهویه مطبوع یک فرآیند ترکیبی می باشد که همزمان چند عمل موثر در ایجاد هوایی که مصرف کننده در نظر دارد را انجام می دهد.این سیستم ها معمولا عمل گرماسازی و سرماسازی را از سیستم مرکزی انجام میدهد که اغلب در فضای خارجی مانند پشت بام و یا تراس قرار دارد و آن را به فضایی که مصرف کننده در نظر دارد هدایت می کند.

در نهایت سیستم های تهویه مطبوع یک خروجی کامل و تعریف شده دارد که تشکیل شده از کنترل و نگهداری دما، رطوبت، حرکت هوا، پاک کننده هوا، سطح صدا و اختلاف فشار در یک فضای محدود برای افراد فراهم می سازد که همین امر موجب شده تا افرادی با شرایط جسمی و کاری خاص که هر کدام نیاز به شرایط جوی خاصی برای راحت زیستن دارند با کنترل شرایط جوی به هوای مورد نظر خود دست پیدا کنند.

با نگاهی به اصطلاح HVAC&R که مخفف کلمه های زیر می باشد میتوان تا حدودی بدون توضیح اولیه به مفهوم تهویه مطبوع پی برد :

  • Heating(گرمایش)

  • Ventilating (تهویه)

  • Air Conditioning (تهویه مطبوع)

  • Refrigerating  (خنک سازی)

سیستم های تهویه مطبوع

سیستم های تهویه مطبوع از کنار هم قرار گرفتن تعدادی اجزای الکتریکی و مکانیکی تشکیل شده اند که وظیفه آن ها قرار گرفتن در روند تولید هوای مطبوع می باشد که در ادامه این روند را ذکر خواهیم کرد.

  • فراهم کردن انرژی برای خنک سازی و گرمادهی مورد نیاز

  • فراهم سازی و کنترل هوای گرم یا سرد، کنترل رطوبت به معنای افزایش و یا کاهش رطوبت نسبت به شرایطی که نیاز است،عمل تهویه سازی و تمیز کردن هوای محیط، کاهش چشمگیر سر وصدای ایجاد شده ناشی از کارکرد قطعات سیستم تهویه مطبوع.

  • پخش هوای مطبوع که از فضای آزاد دریافت کرده و هدایت آن به محیط داخلی.

  • کنترل و حفظ پارامتر های اصلی زیست محیطی مانند دما، رطوبت،پاکیزگی، حرکت هوا، سطح صدا و اختلاف فشار بین فضای مطبوع ومحیط اطراف نسبت به میزانی که از قبل تعیین شده است، همجنین پارامتر هایی مانند میزان فضایی مربوطه.

نمایندگی فروش کولر گازی و داکت اسپلی هایسنس