داکت اسپلیت سامسونگ

کانال پیش عایق شده

کانال پیش عایق شده نسل جدید کانال های انتقال هوا هستند که عایق و کانال به صورت یکپارچه ساخته شده اند و به خاطر مواد خاص به کار رفته در آن ها وزن بسیار کمی دارند و موجب سهولت در نصب و اجرای سیستم کانال کشی می شوند. در این مقاله کانال های پیش عایق شده را معرفی می کنیم ، وجه تمایز آن ها را با سایر کانال های انتقال هوا تشریح می کنیم ، مزایا و معایب کانال هایی پیش عایق را بیان کرده و در انتها کاربرد این کانال ها را تشریح می کنیم.

کانال پیش عایق شده چیست

صنعت گرمایش ، سرمایش و تهویه مطبوع به مرور زمان پیشرفت های چشمگیری داشته است و در طول زمان سیستم های جدیدی به بازار تاسیسات ساختمان معرفی شده است. کانال های انتقال هوا یکی از المان های مهم و حیاتی صنعت تاسیسات ساختمان است که از سال ۱۹۰۰ میلادی در صنعت تاسیسات ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و تا به حال دستخوش تغییرات گوناگونی شده که این تغییرات باعث بهینه سازی آن شده است.

تغییرات کانال های انتقال هوا در راستای بهبود عملکرد آن ها در تمیزی هوا ، انرژی لازم برای انتقال هوا و کنترل آن بوده است. کانال های پیش عایق شده به عنوان نسل جدید کانال ها که قبل از نصب عایقکاری شده اند وارد صنعت تاسیسات ساختمان شده است.

این نوع از کانال های انتقال هوا مانند کانال های انتقال هوای معمولی نیست. در کانال های پیش عایق شده تمامی محدودیت های کانال های انتقال هوای رایج از بین رفته است.

کانال های پیش عایق شده به خاطر ویژگی های منحصر به فردی که در ادامه تشریح می شود باعث سهولت کار برای مهندسان طراح تاسیسات ، مهندسان معماری و نصاب های کانال ها انتقال هوا شده است. در حالت مرسوم کانال های انتقال هوای مرسوم مانند کانال های گالوانیزه در ابتدا ساخته می شوند و نصب می شوند و در مرحله ی بعدی عایقکاری می شوند.

در این نوع از کانال های انتقال هوا ، عایق به صورت یکپارچه در کانال های انتقال هوا وجود دارد لذا در هنگام نصب این کانال ها مرحله ی عایقکاری حذف می شوند و در نتیجه سرعت نصب آن بالا می رود. علاوه بر این حساسیت نوع عایق کاری کانال های انتقال هوا نیز حذف شده و سیستم کانال کشی با کیفیت بالاتری اجرا می شود.

کانال های پیش عایق شده نشتی کمتری نسبت به نمونه های متداول کانال های انتقال هوا دارند و در نتیجه استفاده از این نوع کانال ها باعث بهبود راندمان توزیع هوا می شود. با استناد به موارد فوق کانال های پیش عایق در پروژه هایی که زمان اجرای کانال کشی و همین طور بهینه سازی انرژی و هزینه های جاری از اهمیت بالایی برخوردار است کاربرد دارند.

وجه تمایز کانال های پیش عایق شده

کانال های پیش عایق شده به دلیل مواد به کار رفته در آن ، تکنولوژی اتصال المان ها و تجهیزات مربوط به انتقال هوا دارای مزایای منحصر به فردی است که در ادامه به تشریح این مزایا پرداخته می شود. این مزایا باعث شده که در پروژه های ساختمانی کانال های پیش عایق جایگزین سایر کانال های انتقال هوا شود.

در کانال های پیش عایق ابعاد تا ۴ متر برای مقاطع کانال ها وجود دارد. کانال پیش عایق در ضخامت های استاندارد تولید می شود و مقاومت حرارتی آن ها در بهترین حالت وجود دارد. در ادامه مقاومت حرارتی متناظر با ضخامت های کانال های پیش عایق را نشان می دهد.

نمایندگی تعمیرات و سرویس کولر گازی و داکت اسپلیت هایسنس