داکت اسپلیت هایسنس

چه چیزی موجب آسیب کانال داکت اسپلیت می‌شود؟

کانال کولر گازی و داکت اسپلیت بخش مهمی از سیستم گرمایش خانه یا کسب‌وکار است. به آن مانند این فکر کنید: در حالی که کوره یا داکت اسپلیت به عنوان قلب سیستم تهویه مطبوع عمل می‌کند و برای تولید هوای خنک یا گرم کار می‌کند، کانال‌ها به عنوان رگ‌های سیستم عمل می‌کنند و آن را به اتاق‌های مختلف و یا قسمت‌های مختلف ساختمان پخش می‌کنند. با این حال، درست مانند تهویه هوا و کوره، کانال‌ها به تعمیر و نگهداری نیاز دارند تا به درستی در طول زمان به کار ادامه دهند.

به عنوان مثال، کانال های ضعیف نگهداری شده یا آسیب دیده ممکن است سبب افزایش هزینه های دستگاه شما به علت نشت ها و از دست دادن هوا در سیستم شود. آنها می توانند منجر به کمبود کیفیت هوا در داخل و پخش غیر مؤثر هوای داغ و یا سرد در خانه یا اداره شوند. کانال های آسیب دیده نیز می توانند در تهویه مطبوع و کوره شما بیش از حد سست و پراکنده شوند، و باعث می شود که هر کدام برای مدت طولانی سخت تر کار کند.

از این رو، مهم است که برای حفظ و نگهداری کانال های داکت اسپلیت تعمیر و سرویس ضروری است. گاهی به برخی از علل اصلی آسیب کانال داکت اسپلیت بیندازید:

چه چیزی موجب خسارات شدید کانال می‌شود؟

  • کپک و انباشته ذرات گرد و غبار :

در حالی که کپک، خاک و تجمع ذرات گرد و غبار ممکن است باعث آسیب فیزیکی به کانال شما نشود، ممکن است منجر به کیفیت پایین هوای داخلی در خانه شود و علائم آلرژی در بین ساکنین را افزایش دهد. معمولاً تمیز کردن خوب می‌تواند هر گونه آلاینده‌ها را از سیستم شما پاک کند و یک‌بار دیگر هوای پاک را تمیز کند.

  • آسیب بخاطره ضربه دیدن :

کانالها معمولاً در زیرزمین در معرض آسیب قرار می‌گیرند، بنابراین برای آن‌ها غیر معمول نیست که در این مناطق در معرض آسیب و خسارت قرار بگیرند. تاثیر روتین به کانال‌ها اغلب می‌تواند منجر به اتصالات نشتی، سوراخ، بخش‌های آسیب‌دیده و بیشتر شود. اگر زمین شما دارای مشکلات رطوبت است، ممکن است منجر به زنگ زدن شود.

  • تعمیر و نگهداری ضعیف :

یکی از ساده ترین راه های نگهداری کانال های خود، این است که آن‌ها را به طور دوره‌ای تعمیر و سرویس کنید. کانال ها باید حرفه ای حداقل یک بار در هر سه تا پنج سال تعمیر و سرویس شوند و بیشتر در صورت ساکنان از آلرژی رنج می برند.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی و داکت اسپلیت هایسنس