کولر هایسنس

آیا باید ترموستات خود را بر روی یک درجه حرارت قرار دهید یا تغییر دهید؟

ترموستات کلید حفظ دمای خانه شما در دمای راحت در طی زمستان بسیار سرد و تابستان بسیار سوزان است.و به نظر می‌رسد که هر کس، ترموستات خود را به طور متفاوت کنترل می‌کند - برخی از تنظیمات دمایی آن‌ها را تغییر می‌دهد،

آن‌ها را به طور مداوم تغییر می‌دهد، در حالی که برخی دیگر آن را به یک دما تنظیم می‌کنند و به ندرت آن را تغییر می‌دهند. اما آیا راه درست برای تنظیم دمای ترموستات وجود دارد؟ مشخص می‌شود که مزایا و معایب هر روش وجود دارد، و این دقیقاً همان چیزی است که ما می‌خواهیم در این مقاله به آن نگاه کنیم. اجازه دهید ابتدا با مزایا و معایب تنظیم ترموستات تان برای یک درجه‌حرارت در کل روز شروع کنیم:

مزایای قرار دادن ترموستات در یک درجه حرارت

به دلایل مختلف مردم ترموستات خود را در دمای ثابت نگه می دارند.برخی به سادگی دمای ثابت را آرامش‌بخش می‌یابند، در حالی که برخی دیگر نمی‌خواهند تمام مدت تلاش کنند تا آن را تغییر دهند. اما همانطور که مشخص می‌شود، تنها طرفدار واقعی حفظ ترموستات تان، راحتی است. مطمئناً، وقتی تعطیلات آخر هفته را سپری می‌کنید و یا برای آخر هفته رفته بودید، دمای ثابت مقرون‌به‌صرفه است، اما وقتی در خانه هستید، هیچ فایده دیگری وجود ندارد.

معایب نگاه داشتن با دما در یک دما

بزرگترین عیب در اینجا این است که گذاشتن ترموستات در دمای ثابت، در واقع یک روش نامناسب برای اجرای سیستم گرمایش شما در هنگام بازگشت به منزل است.

دمای یکدست می‌تواند باعث نشت انرژی حرارت شود. :

در اغلب موارد، ثابت گذاشتن دمای ترموستات با هدف حفظ انرژی گرمایی در داخل خانه‌ها انجام می‌شود. در نتیجه، داخل خانه اغلب گرم‌تر از بیرون خواهد بود. برای درک این که چطور این کار می‌کند، بیایید در مورد این که چگونه گرما از یک منطقه به منطقه دیگر حرکت می‌کند، صحبت کنیم.

گرما از منطقه‌ای با غلظت بالا به منطقه‌ای از غلظت کم منتقل می‌شود. در نتیجه انرژی گرمایی لازم برای حفظ دمای منطقه گرم‌تر شامل انرژی "نشت" تا انتهای دیگر می‌شود. هر چه اختلاف دما بین دو نقطه بالاتر باشد، کاهش دما به منطقه اطراف سریع‌تر خواهد بود. همین مساله در مورد درجه‌حرارت خانه صدق می‌کند. هرچه دما در مقایسه با بیرون بیشتر باشد، انرژی به سرعت منتشر می‌شود. حفظ این نشت انرژی می‌تواند قبض برق شما را جدی بگیرد.

موثر ترین راه برای کنترل ترموستات شما

برای کمک به اجرای سیستم های تهویه مطبوع بیشتر موثر و کمک به صرفه جویی در هزینه شما در صورتحساب، چند نکته وجود دارد که می توانید دنبال کنید:

کارهای روتین 8 ساعته را دنبال کنید : راحت‌ترین راه برای به یاد آوردن تغییر تنظیمات ترموستات تان، پیروی از برنامه کار شما یا یک برنامه روتین ۸ ساعته است. به عبارت دیگر، در هنگام بازگشت به خانه، ترموستات خود را به یک حالت کارآمدتر تغییر دهید و سپس آن را پس از بازگشت به خانه تغییر دهید.

نمایندگی کولر گازی و داکت اسپلیت هایسنس