مشاوره راهنمای خرید بهترین کولر گازی و اسپلیت

اگر تصمیم به خرید کولر گازی دارید باید بگوییم که شما تنها نیستید، زیرا در سال 2018 بیش از هشت میلیون از این دستگاه ها به فروش رسیده و طبق گزارشات Energy Star، خانوارهای معمولی 15% از هزینه سالیانه خود را صرف خنک نگه داشتن محیط خود می کنند.

اما مسئله مهم آن است که به هنگام تهیه یکی از این دستگاه ها بتوان بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب و تهیه کرد. به عنوان مثال یک کولر گازی خیلی کوچک برای خنک نگه داشتن خانه ممکن است ناتوان باشد یا اینکه یک کولرگازی خیلی بزرگ نمی تواند رطوبت کافی را بگیرد و هوایی خیلی سرد و رطوبتی را ایجاد می کند.

بنابراین ما در این مقاله از سری مقالات سایت کولر گازی هایسنس تصمیم گرفته ایم تا شما را در خرید کولر گازی مناسب راهنمایی کنیم که در صورت تمایل می توانید با ما همراه باشید.

موارد مورد توجه قبل از خرید کولر گازی

  • صرفه جویی در میزان انرژی

یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب درست و خرید کولرگازی توجه به میزان مصرف انرژی آن می باشد. خوشبختانه سیستم های تهویه مطبوع جدید به مواد عایق بندی بهتری مجهز شده اند و دستورالعمل های دقیق به شما کمک می کند تا از مهر و موم اساسی یونیت مطمئن شده و جلوی هر گونه نشتی را بگیرید.

  • محل قرار گیری فیلتر

یکی دیگر از مسائل حائز اهمیت قبل از خرید کولرگازی آن است که محل قرارگیری فیلتر را چک کنید و مطمئن شوید که بازکردن و تمیز کردن آن بدون دردسر و خیلی راحت باشد. زیرا انجام یک سری کارها برای مراقبت از کولرگازی به مانند پاکیزه نگه داشتن فیلتر باعث می شود شرایط کارکرد دستگاه تان در بهترین شکل ممکن ارائه شود.

  • موقعیت پنجره

موقعیت پنجره از فاکتورهایی است که به هنگام خرید کولرگازی باید آن را در نظر بگیرید. گفتنی است، کولرگازی های پنجره ای عمومأ با دمیدن هوا در یک جهت بهتر عمل می کنند؛ که البته این موضوع برای زمان هایی که پنجره در مرکز دیوار قرار ندارند کمی مشکل آفرین بوده و خنک کنندگی لازم را به همراه نخواهد داشت. از این رو، برای یکنواخت شدن خنکی یک اتاق می بایستی هوا را به مرکز فضا هدایت کنید و برای همین باید بررسی کنید که آیا کولرمورد نظر باید باد را به سمت راست پرتاب کند یا چپ. البته در برخی کولرگازی ها، بازوهای فن توان چرخش دارند.

  • نصب صحیح

برای بهره مندی هر چه بیشتر از کارایی یک کولرگازی باید تلاش کنید که آن را به خوبی و درستی نصب و راه اندازی نمایید. بیشتر یونیت های کولرگازی به گونه ای طراحی شده اند که با پنجره های دوطرفه (double-hung windows) سازگاری دارند؛ از این بابت اگر اتاق شما دارای پنجره های بازشوی لولایی (casement windows) می باشند مجبور به نصب آنها از داخل دیوار خواهید بود.

ضمنأ، کولرگازی باید به صورت تراز قرار گیرد تا تخلیه به درستی انجام پذیرد و نکته دیگر آنکه، باید دستگاه هایی را که به مانند تلویزیون یا لامپ حرارت تولید می کنند از آنها دورتر قرار دهید. با توجه به موارد ذکر شده، بدیهی است که پیش از خرید کولرگازی باید محل نصب یا سازگاری با پنجره را نیز بررسی کنید.

  • توجه به میزان سر و صدا

برای خرید کولرگازی مورد نظر خود به جد پیشنهاد می شود که به میزان سروصدای ایجاد شده آن توجه ویژه ای داشته باشید. کولرگازی هایی که از آزمایشات مربوط به سرو صدا سربلند بیرون آمده و رتبه های تحسین برانگیزی گرفته اند، آنهایی هستند که کمترین میزان صدا را ایجاد کرده اند و تنها نویزی که از آنها به گوش می رسد مربوط به اجرای فن است. کولرگازی های صدادار به هنگام کارکرد آرام می توانند خواب شیرین شما را به هم زده و به هنگامی که تند کار می کنند می توانند سروصدای مزاحم زیادی را ایجاد کنند.

  • خنک کنندگی هوشمند

امروزه برخی از سیستم های تهویه هوا از تکنولوژی های هوشمند تری پشتیبانی کرده و به شما امکان می دهند تا کولرخود را از طریق گوشی هوشمندتان کنترل و تنظیم نمایید. شما حتی ممکن است بتوانید، سایر واحدهای خنک کننده موجود در خانه تان را به گوشی متصل کرده و به گونه ای یکپارچه تر و ساده تر آنها را کنترل کنید و سخن آخر آنکه به هنگام خرید کولرگازی انتخابی خود، گارانتی آن را چک کرده و اطلاعات مورد نیاز در این ارتباط را از وب سایت سازنده دستگاه یا خرده فروشی ها بدست آورید.

نمایندگی فروش کولر گازی اسپلیت هایسنس