اصطلاحات به کار رفته در انواع کولر گازی

کمپرسور یا فشرده ساز :

برای فشرده کردن سیالات تراکم پذیر به کار می‌رود. در برخی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات، کمپرسورها وسایلی هستند که توسط آن‌ها هوا فشرده شده و سپس به سمت قسمت احتراق فرستاده می‌شود.

از کمپرسورها برای فشرده کردن گازها استفاده می‌شود. در حقیقت کمپرسورها وسایلی هستند که با صرف انرژی مکانیکی، سیال را با سرعت به درون خود مکیده و سپس آنرا فشرده می‌سازند. در اثر این عملیات، دمای گازی که فشرده می‌شود نیز افزایش می‌یابد. معمولاً گاز پر فشار خروجی از کمپرسورها را از یک سیستم خنک‌کننده عبور می‌دهند تا دمای گاز دوباره به حد معمولی بازگردد.

کندانسور یا خنک کننده کولر گازی

وسیله یا واحدی است که وظیفه خنک‌سازی سیال ( گازها  ) و عمدتاً تبدیل بخار به مایع را بر عهده دارد که از لوله های معمولا مسی طویل جهت خنک سازی استفاده می گردد .

فن خنک کننده در کولر گازی

فن خنک کننده که یک پروانه خنک کننده می باشد که در حالت سرما سازی   گرمای ایجاد شده را از لوله های مسی می گیرد . این فن در موتور کولرقرار می گیرد.

لوله موئین

لوله موئین به عنوان کنترل کننده های جریان مبرد در سیستم های خننک کننده  استفاده  میگردد.ساده ترین وسیله برای کنترل جریان مایع مبرد لوله موئین می باشدکه در اغلب سیستم های تبرید کوچک بکار می رود. مقدار افت فشار وجریان مایع مبرد بستگی به طول لوله موئین و قطر داخلی آن دارد ومعمولا طول لوله موئین از یک متر تا شش متر می باشد .

نمایندگی فروش کولر گازی و داکت اسپلیت هایسنس