تمیز کردن فیلتر هوا در کولر گازی و اسپلیت

فیلتر هوا یکی از اجزا در کولر گازی است که به تهویه هوا در محیط بسیار کمک می کند. از این رو تمیز کردن فیلتر هوا در انواع کولر گازی و اسپیلت می تواند به پاکسازی هوا و تولید هوای مطبوع کمک نماید. در واقع شما می توانید با تمیز کردن فیلتر در کولر گازی ، کارایی دستگاه را افزایش دهید. مدت زمان مناسب برای تمیز کردن فیلتر در اسپیلت ، هر دو هفته یکبار می باشد.

به منظور پاکسازی فیلتر هوا در انواع کولر گازی و اسپیلت

ابتدا باید شبکه قرار گرفته در قسمت جلویی دستگاه را باز کنیم البته باید دقت داشته باشید که قبل از باز کردن شبکه و خارج کردن فیلتر ، ابتدا باید کولر گازی را خاموش نمایید.

در هنگام خارج کردن فیلتر از دستگاه باید دقت داشته باشید که به دستتان آسیب نرسد زیرا فیلتر در کولر گازی دارای قسمت های تیز بر جسته ای است که در صورت عدم دقت می تواند به شما آسیب برساند.

بعد از باز کردن دریچه می توانید فیلتر هوا را در کولر گازی بررسی کنید. بررسی کردن در اینجا به معنی چک کردن میزان گرد و غبار موجود بر روی فیلتر در اسپیلت است. در صورت زیاد بودن گرد و غبار فیلتر را جدا کرده و آن را تمیز کنید. برای تمیز کردن فیلتر هوا می توانید از یک قلموی نرم به همراه آب استفاده نمایید.

برای شست و شوی فیلتر از مواد شوینده معمولی استفاده کنید. پس از اینکه فیلتر را به خوبی شستید باید صبر کنید تا فیلتر هوا به خوبی خشک شود و سپس آن را به سر جای خود بر گردانید و پس از آن شبکه جلویی در کولر گازی را نصب کنید.

نمایندگی فروش کولر گازی هایسنس

hisense