هیچ فردی دوست ندارد که مداوم آبریزش بینی داشته باشد یا سردرد و گرفتی گلو بخاطر آنفولانزا داشته باشد. چنانچه که سیستم تهویه مطبوع ( کولر گازی ) شما واکسن آنفولانزا را ندارد، اما سیستم قادر است به شما در مانع شدن از ابتلا به آنفلوانزا کمک کند و از آنجایی که مبارزه با آن به مقدار کافی برای کیفیت هوا در محیط داخلی شما کمک می کند.

چنانچه که هوای داخلی شما کم کیفیت باشد، میتواند منجر به عواقب شدید سلامتی شود. وجود کپک، گرد و غبار و باکتری ها قادر است علائم آنفلوانزا را بدتر کند. در اینجا تعدادی ارتقا ساده وجود دارد که باید برای مبارزه با میکروب‌ها و پرهیز کردن از بیماری‌ها به خانه خود راه پیدا کنید.

راه های کاهش علائم آنفولانزا

نصب یک سیستم تهویه مطبوع خوب

علت اصلی آنفولانزا در خانه، ذرات گرد و غبار در هوا، کپک و باکتری‌ها است. گاهی اوقات این ذرات گرد و غبار ممکن است باعث سوزش شدید چشم‌ها شوند که ممکن است منجر به مشکلات دیگری شوند. ویروس تمایل دارد با عطسه و سرفه از یک شخص به فرد دیگر منتقل می‌شود. سیستم تهویه مطبوع شما، از طرف دیگر، حداقل یک‌بار برای هر 11.5 دقیقه هوا را در خانه گردش می‌دهد که یک مکان عالی جهت تمیز کردن هوای داخلی شما ارائه می‌دهد. پول و هزینه خود را جهت خرید یک تصفیه هوا هدر ندهید، کمک بالایی به شما نخواهد کرد به جای آن با یک تکنسین حرفه‌ای تهویه مطبوع تماس بگیرید و از او درخواست که یک تصفیه کننده هوا بر روی سیستم کولر گازی شما اضافه کند. این راهی بهتر جهت فراهم کردن هوای فضای داخلی سالم تر و تمیزتر خواهد بود که نوردهی خانواده شما را به ویروس‌ها و باکتری‌ها کم میکند.

خریدن فیلترهای هوا جدید

ما هرگز نمیتوانیم بر اهمیت تغییر فیلترهای هوا به صورت مرتب به خصوص در فصل های بالا متوقف شویم. به صورت معمول، فیلترهای هوای قدیمی و کثیف تمایل به نگهداشتن میکروب ها دارند که در سراسر خانه شما فیلتر می شوند و احتمال ابتلا به آنفولانزا را به میزان قابل توجهی بیشتر میکند. سرمایه گذاری در فیلترهای تمیز و قوی هوا سبب می شود تا باکتری ها و میکروب های متعدد از طریق خانه شما عبور کنند.

رطوبت را در خانه زیادتر کنید

میزان رطوبت در هوای داخلی شما نقش مهمی در زنده ماندن ویروس‌ها و میکروب‌ها دارد. به صورت معمول, این میکروب‌ها و ویروس‌ها به خوبی در رطوبت پائین رشد می‌کنند. از طرف دیگر رطوبت بالا میتواند منجر به افزایش رشد کپک در منزل شما شود که برای سلامتی شما خطرناک می باشد. با این حال, سیستم تهویه مناسب مناسب نه تنها گرم می‌شود و خانه شما را خنک می‌کند بلکه رطوبت منزل خود را نیز تنظیم می‌کند. افزایش رطوبت به سطح های ویژه ای میتواند به مانع شدن از شیوع بیماری در منزل شما کمک کند. افزایش رطوبت نیز سبب کاهش لب‌های خشک و ترک شما می‌شود و از خونریزی بینی جلوگیری می‌کند و سینوس‌ها را تمیز می‌کند.

تمیز کردن کانال های کولر گازی

وجود کانال هوای کثیف, مسدود یا آسیب‌دیده سیستم تهویه مطبوع نه تنها قبض‌های برق شما را بیشتر کند بلکه کیفیت هوای داخلی شما را نیز تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. گاهی اوقات, آلاینده‌های متعدد و رشد کپک که نژاد آنفولانزا را در مجاری هوا سیستم شما پخش می‌کنند. تمیز کردن کانال همواره به عنوان یک تدبیر پیشگیرانه برای مبارزه با بیماری‌های مختلف همانند آنفولانزا توصیه می‌شود. تمیز کردن کانال موثر باکتری‌ها, گرد و غبار, کپک, کپک و دیگر آنفولانزا را از میان می‌برد.

نمایندگی کولر گازی هایسنس در ایران