به چه علت کولر گازی در تابستان یخ میزند؟

ممکن است شما هم با صحنه یخ زدن کولر گازی رو به رو شده باشید. 

چه هنگامی کولر گازی شما یخ میزند؟

کولر گازی در دو صورت احتمال یخ زدن دارد:

حالت گرمایش یا زمستانه

حالت سرمایش یا تابستانه

یخ زدن کولر گازی در حالت سرمایش یا تابستانه به چه صورت است؟

یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان دلیل های بالایی دارد که ما به صورت کاملا ساده به بیان دلیل هایی میپردازیم که از معمول ترین دلیل های یخ زدن است که شما با خواندن آن به اصل موضوع پی خواهید برد البته علت های خیلی نادر و اندکی هم هست که به صورت کاملا تخصصی باید به آن پرداخت که از حوصله این بحث خارج خواهد بود و نیاز به تعمیر کولر گازی شما توسط متخصص خواهد بود.

چنانچه که احتیاج به هر گونه تعمیرات و سرویس کولر گازی خود نیاز دارید، با ما تماس بگیرید.

وجود نداشتن گاز کافی در کولر گازی و نیاز به شارژ گاز داشتن

چنانچه که که کولر گازی شما به هر علت هایی همانند نشتی گاز فرئون یا جا به جایی کولر گازی کمبود گاز داشته باشد یا از گاز کافی برخوردار نباشد سیکل سرمایش با ایراد مواجه شده و باعث یخ زدن در پنل داخلی یا لوله های کولر گازی خواهد شد که شما میتوانید با شارژ کردن گاز کولر گازی این مشکل را برطرف کنید.

گرفتگی در لوله های کولر گازی یا قطع های داخلی کولر گازی

در صورتی که لوله مویی یا قطعه هایی همانند شیربرقی کولر گازی یا لوله های ارتباطی کولر گازی گرفتگی داشته باشند امکان یخ زدن کولر گازی خیلی بالا است.

یکسره کار کردن کمپرسور

چنانچه که به دلیل هر یک از مشکلاتی همانند خرابی برد فرمان یا خرابی سنسور کولر گازی یا خرابی کمپرسور یا قطعه هایی همانند کنتاکتور کمپرسور کولر گازی شما به صورت یکسره کار کند باعث یخ زدن در پنل داخلی و قسمت هایی از کولر گازی خواهد شد.

خرابی فن بلوور یا همان فن داخلی (اواپراتور)

یک از مهم ترین قطعه های کولر گازی فن بلوور داخلی است که سبب میشود هوای گرم به درون پنل کشیده شده که با تماس با کویل های اواپراتور سرد به هوای سرد تبدیل شده و به محیط بازگشت داده میشود در صورتی که فن بلوور نتواند هوای سرد را به راحتی از روی کویل های داخلی (اواپراتور) تخلیه کند حتما پنل داخلی آ؛از به یخ زدن خواهد کرد ولی تخلیه نشدن کامل هوا از روی فین های پنل داخلی قادر است دلیل های زیر را داشته باشد:

1-کثیف بودن فیلتر های کولر گازی

2-خرابی فن بلیور

3-سوختن موتور فن یا راه انداز بلور داخلی

کولر گازی با هر یک از علت های بالا امکان یخ زدن در بخش های مختلف را خواهد داشت که باید سنجیده و عیب اصلی را پیدا کرد البته شما برای رفع کردن هر یک از این اشکلات احتیاج به ابزار و تخصص کافی دارید که پیشنهاد میشود در صورتی که از تخصص کافی برخوردار نیستید به تنهایی این کار را انحام ندهید.

بهره بردن از کولر گازی(مثلا کولر هایسنس) در هوای تقریبا سرد

هنگامی که هوای بیرون نسبتا سرد است تلاش کنید که از حالت فن کولر گازی استفاده کنید به علت بهره بردن زیادتر از حد از حالت سرمایش باعث یخ زدن سیکل و لوله ها خواهد شد.