وکیوم کولر گازی چیست و چه هنگامی باید انجام گیرد؟

وکیوم کولر گازی

وکیوم کولر گازی دارای چه معنایی است

وکیوم به معنی تخلیه رطوبت و هوای داخل سیستم خنک کننده و به وجود آورنده خلاء برای تزریق گاز مبرّد می باشد هر چه عمل وکیوم و تخلیه درست تر انجام شود مقدار خنک کنندگی دستگاه زیادتر شده و جهت سرد کردن مدت زمان پائینی کمپرسور باید کار نماید در آخر برق پائین کمتری مصرف و مدت عمر ابزار خنک کننده زیادتر میشود.

به چه علت باید کولر گازی را وکیوم کنیم؟

علت وکیوم کردن کولر گازی گرفتن هوا و رطوبت درون لوله های کولر گازی می باشد. وکیوم کردن کولر گازی کمک میکند تا هوا و رطوبت احتمالی موجود در درون لوله ها و کولر گازی گرفته شود تا گازی که داخل کولر گازی زده میشود به صورت خالص باشد و هیچ ناخالصی داخل سیکل وجود نداشته باشد درضمن وجود رطوبت احتمالی درون سیگل کولر گازی سبب آسیب دیدن جبران ناپذیر کولر گازی میشود.

چه هنگامی باید وکیوم کولر گازی را انجام داد؟

بهترین زمان انجام وکیوم زمان نصب و راه اندازی دستگاه می باشد.

اما متأسفانه به دلیل هایی بعضی از شرکت هایی که  نمایندگی نصب کولرهای گازی را دارند به این مهم اهمیّت لازم را نداده و نصّاب ها هم شانه از بار این مسئولیّت خالی نموده و غالباً کولرهای گازی بدون اینکه وکیوم شوند راه اندازی و تحویل مشتری می گردد. اکثر مردم و حتی بعضی از فروشندگان عمده کولرگازی هم هیچ اطلاعی از وکیوم کردن نداشته و این عدم اطلاع سبب ضرر و زیان به مردم و در همه ی به اقتصاد کشور می گردد. به ویژه که در این شرایط تحریم باید زیادترین بهره را از امکانات موجود نموده و از اسراف و تبذیر و خرابی ها مانع نماییم جدای از اینکه این نوع سهل انگاری ها حق الناس می آورد و عواقب بدش برای اشخاصی است که به این مورد ها اهمیّت نمی دهند.

با دقت به اهمیت زیادی که وکیوم کردن کولر گازی دارد ما این را احساس کردیم که در صورتی که روزی شما خودتان قصد نصب کولر گازی خود را داشتید عمل وکیوم کولر گازی را هم حتما انجام دهید.

نمایندگی کولر گازی هایسنس در ایران