6 دلیل اصلی صدای کولر گازی

یکی از معمول ترین مشکلات کولر گازی که روزانه درصد زیادی از مشتریان با آن رو به رو می شوند و جهت رفع آن با ما نمایندگی کولر گازی هایسنس تماس می گیرند  و درخواست تعمیرات کولر گازی  دارند وجود صدای کولر گازی به صورت ناهنجار و آزاردهنده می باشد که این صدای ناهنجار احتمال دارد از یونیت داخلی(پانل) کولر گازی باشد,و یا از یونیت خارجی کولر گازی کندانسور.

دلیل این صدای ناهنجار کولر گازی قادر است عوامل گوناگونی باشد که در اینجا به بیان دلایل صدای زیاد کولر گازی و صدای زیاد داکت اسپیلت می پردازیم.

دلایل صدای کولر گازی چیست

کولرهای گازی یا اسپیلت ها از دو بخش تشکیل شده اند و پنل داخلی در داخل ساختمان و پنل خارجی در فضای بیرون از منزل در فضای آزاد نصب می شود.گاهی وجود بعضی از عوامل خارجی و یا معیوب بودن قطعات کولر گازی باعث می شود که این دستگاه صدایی بیشتر از صدای نرمال خود داشته باشد که سبب اذیت و آزار افراد خانواده و یا حتی همسایه ها شود در این مقاله 6 دلیل اصلی صدای کولر گازی را میسنجیم.

1- وجود جسم خارجی در کندانسور

در صورتی که کولر گازی شما در حالت طبیعی کار می کند ولی ناگهان صدایی از آن می شنوید احتمال دارد که یک جسم خارجی در داخل آن افتاده باشد به دلیل اینکه پنل خارجی کولر گازی در فضای خارج از ساختمان قرار دارد قادر است محلی برای لانه کردن جانوران موزی و یا پرندگان باشد.

در چنین حالتی به سرعت دستگاه را خاموش کنید و برق آن را قطع کنید سپس به دست یک چراغ قوه داخل دستگاه را دقیق نگاه کنید. در صورتی که جسم خارجی یا حیوانی بود آن را خارج کنید.

2- شکستن تیغه های فن

در بعضی از موارد گیر کردن جسمی به تیغه های فن سبب شکسته شدن و تاب برداشتن تیفه های فن می شود. پره های فن را با دقت نگاه کنید در صورتی که انحنایی در آن وجود دارد آن را به حالت ابتدایی برگردانید.

3- تراز نبودن دستگاه

پنل خارجی کولر گازی و پنل داخلی کولر گازی از نظر تراز بودن دارای اهمیت بالایی می باشد. چنان چه که زمان نصب کولر گازی به تراز نبودن آن ها دقت داده نشده باشد این تراز نبودن به مرور زمان سبب می شود که دستگاه به صدا درآید.

در چنین حالتی باید از یک نصاب کولر گازی بخواهید تا جهت تراز کردن دستگاه شما در محل حاضر شود تا به رفع مشکل بپردازد.

4- قاب جلوی کولر گازی

یکی دیگر از علت های صدای کولر گازی قادر است به دلیل درست نبستن درب جلوی پنل کولر گازی باشد که زمان کار کردن کولر گازی سبب ایجاد صدای تق تق از دستگاه می شود . در چنین حالتی به آرامی قاب جلوی پنل را ببندید.

5- لق شدن پایه های کندانسور

احتمال دارد مهره ها یا پایه های پنل خارجی کولر گازی شل شده اند و زمان کار کردن دستگاه صدا می دهند. در چنین حالتی احتیاج به آچار کشی دستگاه می باشد.

6- عدم روغن کاری دستگاه

وقتی موتور فن به خوبی روغن کاری نشده باشد و یا دچار مشکل شده باشد قادر است منجر به سر و صدای کولر گازی شود. در چنین حالتی دستگاه را خاموش کنید تا از خسارات زیادتر به دستگاه جلوگیری شود.

نمایندگی کولر گازی هایسنس