آموزش تصویری و راهنمای کنترل کولر گازی هایسنس

در این آموزش ما قصد داریم تا در مورد چگونگی استفاده از ریموت کنترل کولر گازی مطالبی را بیان کنیم. از آن طرف که خیلی از دوستان با گزینه‌ها و دکمه‌ها و امکانات ریموت کنترل کولر گازی خود آشنایی نداشته و از مشاوران فروشگاه تخصصی کولر هایسنس در مورد چگونگی استفاده از آن سوال می پرسند، بر آن شدیم تا مقاله ای جامع در این خصوص برای شما عزیزان گردآوری کنیم.

نکته:ریموت کنترل بیشتر کولر گازی ها شبیه هم بوده و کارکردی مشابه دارند، که شاید در مورد هایی بسیار کم، نام یا گزینه‌ای تغییر کرده باشد. بنابراین به دلیل تنوع بسیار بالای این ریموت کنترل ها فقط به تشریح یک مورد میپردازیم که با آشنایی با آن، مطمئناً قادر به کار کردن با همه ی مدل‌ها خواهید بود. برای نمونه ریموت کنترل کولر گازی هایسنس،جنرال، اجنرال، سامسونگ، ال جی، گری و… از لحاظ کارکرد مشابه هم می باشند.

کنترل کولر گازی هایسنس

1-دکمه روشن / خاموش (START/STOP):

شما با زدن این دکمه، کولر را در حالت و تنظیم هایی که در آخرین بار خاموش کرده‌اید، روشن می‌کنید.

2- دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه (Operation Mode Selection) یا (Mode):

شاید این اصلی‌ترین دکمه بر روی ریموت کنترل کولر گازی هایسنس است که دارای 4 حالت است و شما با هر بار فشار دادن آن قادر است حالت کولر را عوض کنید و نشانه یا تصویر هر یک از این 4 حالت، بسته به نوع کولر یا روی ریموت کنترل کولر گازی یا روی صفحه نمایش پنل داخلی نمایش داده می‌شود.

Fan: شما با فعال کردن این گزینه کولر را در حالت فن قرار خواهید داد. در این حالت کندانسور یا موتور کولر خاموش شده و فن داخلی مشغول به کار است و اکثرا مختص فصل بهار است که شما احتیاج به سرما یا گرما نداشته و احتیاج به جابجایی هوا دارید.

COOl: این گزینه که به شکل یک دانه برف است، مختص فصل تابستان بوده و با فعال کردن آن شما می‌توانید از سرمایش کولر لذت ببرید.

HEAT: این گزینه که اکثرا به شکل یک خورشید است، مخصوص فصل زمستان بوده و سبب تولید گرما می‌شود.

AUTO: این گزینه کولر شما را در حالت اتوماتیک قرار داده و با مشخص شدن دمای کولر، همیشه دمای کولر گازی را در دمای دلخواه شما قرار می‌دهد. این گزینه مختص استفاده در هنگامی است که شما برای مدت طولانی در جایی حضور ندارید و کولر گاز قادر خواهد بود دمای آنجا را چه در سرما چه در گرما تنظیم نماید.

توصیه مییکنیم از این گزینه در هر شرایطی استفاده نشود، شاید بتوان مورد استفاده صحیح این گزینه را در اتاق سرور شرکت و سازمان های بزرگ توضیح داد.

DRY: این گزینه کولر شما را در حالت خشک یا رطوبت‌گیر قرار می‌دهد. یعنی با فعال شدن این حالت، کولر مقدار خیلی زیادتری از رطوبت هوا را نسبت به حالت عادی از محیط دریافت می‌کند.

این گزینه بیشتر مخصوص مناطق معتدل مرطوب یا مناطقی است که داری هوای شرجی می باشد.

توجه: با فعال شدن این گزینه، فن داخلی کولر در کندترین حالت خود به کار ادامه می‌دهد.

3- دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق (Room Temperature Setting) یا (Temp):

جهت کم و زیاد کردن درجه هوا به کار می‌رود که اکثرا توصیه می‌شود دما روی 22 درجه تا 25 درجه تنظیم شود. به این دلیل که این دمای تعادلی بدن انسان است و در این دما نه بدن شما عرق می‌کند و نه سرد می‌شود.

4- دکمه انتخاب سرعت فن (Indoor Fan Speed Selector):
جهت انتخاب چهار نوع سرعت: کم، متوسط، زیاد و نامنظم (کوهستانی) به کار می‌رود. شما قادرید با هر بار زدن این دکمه حالت دلخواه خود را تنظیم کنید.

5- دکمه (Jet Cool) یا (Turbo)
جهت خاموش و روشن کردن Jet Cool کار می‌رود. با زدن گزینه Turbo در خیلی از کولرها، کولر با زیادترین قدرت خود به کار ادامه خواهد داد.

6- دکمه Swing:
این دکمه جهت روشن و خاموش کردن حرکت دمپرها (پره‌های تعیین سمت باد) به سمت بالا / پایین به کار می‌رود. توجه کنید که چگونگی کار این گزینه در کولرهای مختلف تفاوت دارد. برای نمونه برخی از کولرها فقط قابلیت بالا یا پایین شدن را داشته و سایر موارد دستی می‌باشد.

7- دکمه روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer):
جهت تنظیم زمان روشن و خاموش شدن دستگاه به کار می‌رود.

8- دکمه تنظیم زمان سنج (Time Setting):
شما با زدن این دکمه قادرید زمانی را برای خاموش یا روشن شدن دستگاه برگزینید.

9- دکمه تنظیم / توقف ساعت زمان سنج (Timer Set / Cancel):
برای تنظیم زمان سنج، زمانی که زمان موردنظر را تنظیم یا متوقف می‌کنیم.

10- دکمه خاموش شدن خودکار (Sleep Mode Auto):
جهت تنظیم خاموش شدن خودکار دستگاه به کار می‌رود.

11- دکمه جریان هوا (Air Circulation Button):
برای به وجود آمدن جریان هوا بدون سرد و گرم کردن به کار می‌رود.

12- دکمه کنترل درجه حرارت اتاق (Room Temperature Checking):
برای کنترل درجه حرارت فعلی اتاق به کار می‌رود.

13- دکمه فیلتر پلاسما (Plasma):
جهت روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما مورد بهره قرار می گیرد.

تذکر: در صورتیکه ریموت کنترل کولر شما خراب شده است، میتوانید با تماس به شماره 02133518902 اقدام به خرید یک ریموت کنترل جدید نمایید.

14- دکمه کنترل برای وزش افقی (Horizontal Air Flow Direction Control) (در همه مدل ها موجود نیست):
برای تنظیم جهت وزش افقی به کار می رود.

15- دکمه تنظیم مجدد (Reset):
برای استفاده پیش از تنظیم ساعت یا بعد از تعویض باطری ها است.

دکمه health در کولر گازی

در بعضی از مدل های کولر گازی های امروزی هایسنس، قابلیت جدیدی به نام health mode یا حالت سلامت تعبیه شده است. در این مواقع با زدن دکمه health در کولر گازی، که اکثرا به شکل یک برگ طراحی شده است، تکنولوژی پمپاژ اکسیژن یا یونیزه ساختن مولکول های اکسیژن فعال می گردد. در حقیقت قابلیتی که در این نوع کولرها قرار داده شده، باعث می شود تا مولکول های اکسیژن یونیزه شده و بار منفی گرفته و به درون اتاق پمپ شوند. در این حالت هوای تمیز و تازه به درون اتاق جریان یافته که قادر به از میان بردن باکتری ها و ضدعفونی کردن هوا می باشد و همینطور به نشست سریعتر گرد و خاک نیز کمک می کند.

فعال سازی حالت سلامت بر روی مقدار سرمایش و گرمایش کولر گازی تاثیر چندانی ندارد و میزان مصرف انرژی (برق) دستگاه نیز به مقدار کمی افزایش می یابد. دقت داشته باشید که در صورتی که دمای پنل خارجی از ۴ درجه کمتر باشد، پمپاژ اکسیژن به صورت اتوماتیک متوقف می شود و زدن دکمه health سبب به کار افتادن پمپ یونیزه نخواهد شد.

ریموت کنترل همه کاره یا یونیورسال یا مادر کولر گازی

در بعضی از موارد که افراد ریموت کنترل کولر هایسنس خود را گم می کنند و جهت تهیه دوباره آن روانه بازار می شوند، احتمال دارد چندان خوش اقبال نبوده و به علت های گوناگون از جمله قدیمی بودن مدل کولر گازی و یا غیره، نتوانند ریموت کنترل مناسب خود را پیدا کنند. در این مواقع چیزی که احتمال دارد به گوشتان خورده باشد، ریموت کنترل همه کاره کولر گازی است. کنترل همه کاره یا مادر کولر گازی که همینطور یونیورسال نیز خوانده می شود، این قابلیت را دارد که با دادن کدهای مربوطه امکان خاموش و روشن و استفاده از کولر گازی را برای فرد مهیا سازد. در حقیقت در این مواقع باید کدهای کنترل کولر گازی را پیدا کرده و کد مربوط به دستگاه خود را با تنظیمات ریموت کنترل همه کاره وارد نمود.